قانون ممنوعیت کات بک در بازی PES6

PES6 Cutback
شما هم ممکن است هنگام بازی آنلاین با سایرین در مورد نوکات، کات ممنوع، NoCut یا ... شنیده باشید، قضیه از این قرار است که متأسفانه در بازی PES6 باگی وجود دارد که باعث می‌شود بعضی اوقات هنگام پاس به عقب و شوت تک ضرب، توپ سرعت و شدتی غیر منطقی بگیرد و باعث یک گل ناعادلانه شود، به خاطر همین موضوع بعضی از کاربران استفاده از این نوع شوت هارا تحریم می‌کنند.
کدام نوع شوت، مشکل سرعت غیر منطقی را دارد؟
نمی‌توان تمامی شوت های تک ضرب در بازی را محکوم به گل ناجوانمردانه و باگ بازی دانست، فقط در یک حالت که دقیقاً در تصویر بالا مشخص شده است و در گیف پایین نیز قابل مشاهده هست، این شوت ها قدرتی غیر منطقی پیدا می‌کنند، و همیشه فقط با همین انیمیشن و همین حرکت بازیکن این اتفاق می‌افتد، به جزئیات دقت کنید:
  1. قبل از زدن ضربه دست مخالف بازیکن بالا می‌رود و با بدن زاویه حدودا 90 درجه پیدا می‌کند
  2. بعد از زدن ضربه دست موافق بازیکن کمی بالا می‌رود
  3. هنگام زدن ضربه بدن بازیکن حدود 30 درجه کج می‌شود و عمود به زمین نیست
  4. پای مخالف بازیکن بعد از زدن ضربه از پشت پای ضربه زننده بالا می‌آید
PES6 Cutback
بنابراین فقط ضرباتی که دقیقاً طبق استایل و انیمیشن گفته شده زده شوند ممنوع هستند و پاس و شوت‌ تک‌ضرب به صورتی که با استایل بالا نباشد مانعی ندارد.
روش اجرای این قانون در تورنومنت های رسمی سرور PES6.ir:
  1. زدن ضربات تک ضرب به صورتی که با استایل گیف بالا باشد ممنوع است.
  2. زدن ضربات تک ضرب اگر با استایل و انیمیشن دیگری باشد بلامانع است، اما به دلیل مشکلات و اختلاف نظر های فراوان، شدیداً توصیه می‌شود از شوت تک‌ضرب بعد از پاس به عقب اجتناب کنید.
  3. در محوطه شش قدم (مستطیل کوچک جلوی دروازه) شوت و ضربه تک ضرب حتی با استایل و انیمیشن بالا مشکلی ندارد. به دلیل اینکه دروازه خالی محسوب می‌شود و عدم استفاده از شوت تک‌ضرب باعث از دست رفتن موقعیت مسلم گلزنی می‌شود.
  4. در صورتی که حریف شما قانون را نقض کرد و با استایل بالا گلزنی کرد، جهت تغییر نتیجه حتماً ویدیوی گل را از صفحه فیلمبرداری کنید و در پایان نام کاربر ها نیز مشخص باشد و به ادمین ها گزارش دهید، در غیر اینصورت مدرکی وجود ندارد و درخواست شما نادیده گرفته می‌شود.

از بازی در سرور PES6.ir، اولین سرور اختصاصی PES6 در ایران لذت ببرید...